Novosti

Vučko Bašić sa dvije zlatne medalje krunisao vožnju na Auto-slalom trci „Nagrada Trebinja 2020“

TREBINJE – Međunarodna Auto-slalom trka „Nagrada Trebinja 2020“ vožena je u subotu i nedjelju (19. i 20. septembar 2020) na stazi „Istočna obilaznica Gučina“ u Trebinju, a najviše uspjeha na ovom takmičenju imali u vozači iz Hercegovine.

Trku je u Trebinju organizovao Auto-moto karting klub (AMKK) „Leotar“ i bodovana je za Šampionat CEZ, Šampionat BiH i Otvoreno prvenstvo Republike Srpske (RS).

Pored toga što su se vozači AMKK „Leotar“ pokazali kao sjajni domaćini, trku su odvezli odlično i pobrinuli se da pregršt medalja ostane u Trebinju.

Svi učesnici  su se strogo pridržavali epidemioloških instrukcija Sportskog Auto-moto saveza (SAMS) RS i preporuka Ministarstva omladine i sporta RS.

Najbolji od Trebinjaca je bio Vučko Bašić koji je osvojio dvije zlatne medalje. Igor Milutinović takođe iz AMKK „Leotar“ okitio se zlatom u Klasi 1. Orbović Radivoje osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju u Klasi 6, dok je u istoj trci treći bio Željko Petijević.

Mirko Ateljević je bio najbrži u Klasi 7, dok je Drago Pikula osvojio treće mjesto Klasi 3. Za AMKK „Leotar“ je nastupila i Daliborka Vučinić koja je osvojila srebrenu medalju.

Trebinjskim vozačima pripalo je ekipno prvo mjesto.

Autoslalom je relativno nova automobilska takmičarska disciplina koja doživljava veliku ekspanziju i kod nas.

Mnogobrojna publika je mogla da uživa u kvalitetnim vožnjama u ovoj veoma zahtjevnoj, ali i jako interesantnoj disciplini.

(Izvor: locoportal.com Foto: hercegovinapromo.com)