Djeca u saobraćaju

Ekipa i takmičari banjolučke OŠ „Ivan Goran Kovačić“ najbolji na takmičenju „Djeca u saobraćaju 2023“

TESLIĆ – Ekipa Osnovne škole (OŠ) „Ivan Goran Kovačić“ iz Banje Luke pobjednik je finalnog republičkog saobraćajno-obrazovnog takmičenja učenika osnovnih škola iz Republike Srpske (RS) pod nazivom „Djeca u saobraćaju 2023“, koje je u organizaciji Auto-moto saveza (AMS) RS održano u 31. maja u Banji Vrućici i 1. juna 2023. godine u Tesliću.

U konkurenciji 35 timova i 140 takmičara, drugo mjesto zauzela je ekipa OŠ „Aleksa Šantić“ iz Vukosavlja, dok je treće mjesto pripalo ekipi OŠ „Petar Petrović Njegoš“ iz Velike Obarske.

Najbolja u kategoriji djevojčica bila je Kristina Brdar iz OŠ „Ivan Goran Kovačić“ iz Banje Luke, dok je prvo mjesto u kategoriji dječaka zauzeo Marko Todorović, takođe učenik OŠ „Ivan Goran Kovačić“ iz Banje Luke.

Takmičarka iz OŠ „Sveti Sava“ iz Crnjelova Marija Kordić osvojila je drugo mjesto u konkurenciji djevojčica, a treće Katarina Gavrić, učenica OŠ „Petar Petrović Njegoš“ iz Velike Obarske.

U kategoriji dječaka, drugo mjesto pripalo je Danilu Žižaku, učeniku OŠ „Sveti Sava“ iz Broda, dok je treće mjesto pripalo Lazaru Novakoviću, učeniku OŠ „Aleksa Šantić“ iz Vukosavlja.

Pobjednicima ovog takmičenja uručene su vrijedne nagrade, kao i pobjednicima na konkursu za izbor najboljih literarnih (plakata/pano) i likovnih radova na temu „Bezbjedno sa biciklom u saobraćaju – površine namijenjene za kretanje biciklista“, koji raspisan u okviru manifestacije „Djeca u saobraćaju 2023“.

Prvo mjesto u kategoriji najboljih literarnih (plakat/pano) radova osvojila je Marina Tokanović, učenica OŠ „Vuk Karadžić“ iz Bijeljine (nastavnik Bojan Savić). Drugo mjesto osvojila je Daria Ličanin, učenica OŠ „Majka Knežopoljka“ iz Kozarske Dubice (nastavnik Natalija Gogić), a treće Stefan Spasojević, učenik OŠ „Zmaj Jova Jovanović“ iz Banje Luke (nastavnik Danijela Turkić).

U kategoriji najboljih likovnih radova, prvo mjesto pripalo je Vedrani Komnelović, učenici OŠ „Sokolac“ iz Sokoca (nastavnik Mladen Đajić), drugo Nađi Studen, učenici OŠ „Desanka Maksimović“ iz Prijedora (nastavnik Tatjana Kolar), a treće Andreju Brkiću, učeniku OŠ „Jovan Dučić“ iz Banje Luke (nastavnik Vera Katić).

Ovo takmičenje organizovano je u skladu sa Pravilnikom saobraćajno-obrazovnog takmičenja učenika osnovnih škola Srpske pod nazivom „Djeca u saobraćaju“. Sprovodilo se u dvije discipline – poznavanje pravila bezbjednog ponašanja u saobraćaju (teoretski dio) i vožnja na poligonu spretnosti (praktični dio).

Finalnom takmičenju pretohodila su regionalna kvalifikaciona takmičenja, održana 29. aprila u 12 gradova i opština Srpske, za učenike 131 osnovne škole. U konkurenciji 524 takmičara, najboljih 140 je obezbijedilo plasman za Teslić.